ДЕЧЈА НЕДЕЉА 02.10.2023.- 08.10.2023.

преузимање

02.10.2023. ПОСЕТА ТШ  "НИКОЛА ТЕСЛА"- КАБИНЕТ РОБОТИКЕ

Реализатори: Наставнице Ружица и Цеца и сви ученици од 5. до 8. разреда

Ивана Крмек Лакић, психолог , Милан Јукић, професор електро и машинског смера и ученици 4. разреда ТШ "Никола Тесла".

У договорено време, на улазу у школу дочекала нас је Ивана психолог школе.

Наш Марко је предао припремљен букет који је направила Маркова мама баш за ову прилику.

У кабинету роботике дочекали су нас ученици који су прошле године учествовали на Међународном такмичењу роботике у Паризу.

Показали су нам својеручно израђене роботе са којима су се представили на такмичељу. Наши ученици су имали прилику да испробају

роботе. Срећи и задовољству није било краја!

03.10.2023.  ЕДУКАТИВНО-КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА   "ИЛИЈАНОПОЛИС"

У оквиру Дечје недеље Музеј „Илијанум“ организовао је сусрет са децом из шидских основних школа. „Јован Јовановић Змај“, О.Ш.

„Бранко Радичевић“, Гимназија „Сава Шумановић“ и Дјечији вртић „Јелица Станивуковић Шиља“. Деца су имала прилику да кроз

сопствену машту и уз помоћ уметничких дела из музејске збирке стварају своје светове, села и градове и својом креативношћу им

удахну живот. У радионици је учествовала домаћа сликарка Драгана Угрешић, која је децу упознала са процесом настајања уметничког

дела. Догађају је присуствовао и председник Општине Шид Зоран Семеновић.

Лепота споја дечјег осмеха и уметничког стваралаштва уверила је све присутне да ова манифестација треба да постане традиционална

и да се одржава сваке године.

Учесници едукативно креативне радионице били су ученици чланови ликовне секције наше школе: Николина Бућко 5. разред, Сања

Николић и Немања Зрнић 6. разред, Сретен Јовковић 7. разред и Соња Ђурђевић 8. разред у пратњи наставница Ружице и Цеце.

У договору са директорицом Маријом и кустосом Радованом, недељу дана пре договореног датума радионице, на часовима ликовне

културе, по предлошцима које је израдио Музеј, украсили смо слова натписа ИЛИЈАНОПОЛИС која су окачена на фасаду музејске

куће, на дан радионице.

Користећи графитну оловку, дрвене и воштане бојице ученици наше школе нацртали су обронке Фрушке горе, нашу школу и кућу

Музеја Илије Башичевића Босиља.

Био је диииван сунчан дан. Окупљени истим поводом, заједно, раме уз раме цртали су и сликали заједничким еланом предшколци,

основношколци и средњошколци. Озбиљну заједничку радну атмосферу пратили су блистави осмеси и среца!

04.10.2023. ПОСЕТА ТШ "НИКОЛА ТЕСЛА"- МАШИНСКО-БРАВАРСКА РАДИОНИЦА

Ученици наше школе су у оквиру часова домаћинства и професионалне оријентације, посетили машинску радионицу ТШ ''Никола

Тесла''. Обиласком радионице и разговором са ђацима, педагогом школе и професорима стручне групе предмета за образовни профил-

бравар-заваривач видели су шта све подразумева тај занат и какве се материјали машине користе у производњи те какве финалне

производе на часовима праве ученици. Нагласак је стављен и на обавезну заштитну опрему која се мора користити у раду.

Ученици су били јако заинтересовани за овакав начин рада те показали основно познавање материјала који се користе у обради и

препознавање машина за рад

Реализатори активности су:

ученици 5-8 разреда ОШ''Ј.Ј.Змај''

наставници: Светлана Танацковић. Сања Павић. Ружица Настасић Ненадовић

ученици I разреда ТШ''Н.Тесла'' профил бравар- заваривач

професори ТШ ''Никола Тесла'' В. Сабо. Н.Глумац и педагог И.Крмек

05.10.2023. ЕДУКАТИВНО-КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА  "ДАН ХРАНЕ "

У СКЛОПУ НАСТАВЕ ЛИКОВНЕ КУЛТУРЕ, ГЕОГРАФИЈЕ,ДОМАЋИНСТВА И ИНФОРМАТИКЕ, 05.10. ЗАПОЧИЊЕМО АКТИВНОСТ СА ЦИЉЕМ ОБЈЕДИЊАВАЊА ЗНАЊА И ВЕШТИНА ИЗ НАВЕДЕНИХ ПРЕДМЕТА. УЧЕНИЦИ ВИШИХ РАЗРЕДА СУ У ОКВИРУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ ИЗРАДИЛИ ПЛАКАТ ПОСВЕЋЕН  МЕЂУНАРОДНОМ ДАНУ ХРАНЕ ( 16.10. )

РЕАЛИЗАТОРИ АКТИВНОСТИ СУ УЧЕНИЦИ ОД 5.-8. РАЗРЕДА ОШ "Ј.ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ" И НАСТАВНИЦИ: СВЕТЛАНА ТАНАЦКОВИЋ, РУЖИЦА НАСТАСИЋ-НЕНАДОВИЋ И САЊА ПАВИЋ.

6.10.2023. СПОРТСКИ ДАН И ПОСЕТА УЧЕНИКА ТШ "НИКОЛА ТЕСЛА"

УЧЕНИЦИ ОД 5.-8.  РАЗРЕДА УЧЕСТВОВАЛИ СУ У СПОРТСКОМ ТАКМИЧЕЊУ, КОЈЕ ЈЕ ОРГАНИЗОВАО НАСТАВНИК ФИИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ  ВАСПИТАЊА СРЂАН СУБИЋ. НАКОН ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИЦИМА СУ ДОДЕЉЕНЕ МЕДАЉЕ ЗА СПОРТСКО И ФЕР ТАКМИЧЕЊЕ ,А ЗАТИМ СУ СЕ ПОЧАСТИЛИ КОЛАЧИМА ,КОЈЕ СУ ИМ НА ПОКЛОН ДОНЕЛИ УЧЕНИЦИ ТШ "НИКОЛА ТЕСЛА" И ПРОФЕСОРИЦA МИЛУШКA  ПРШИЋ.

И УЧЕНИЦИ ОД 1.-4.  РАЗРЕДА ТАКОЂЕ СУ ИМАЛИ РАЗНЕ АКТИВНОСТИ У ТОКУ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ. СА СВОЈИМ НАСТАВНИЦАМА СНЕЖАНОМ ЧИКАРИЋ, САНДРОМ ЕДЕЛИНСКИ , МАРИЈАНОМ ТРАВИЦОМ И  ИВАНОМ ВЕЈНОВИЋ.  ПОСЕТИЛИ СУ ГАЛЕРИЈУ СЛИКА "САВА ШУМАНОВИЂ" ГДЕ СУ УЧЕСТВОВАЛ У ЕДУКАТИВНО-КРЕАТИВНОЈ РАДИОНИЦИ, ЗАТИМ СУ ИЗРАЂИВАЛИ НАРУКВИЦЕ ОД РАЗЛИЧИТИХ МАТЕРИЈАЛА, ПЕКЛИ БАКИНЕ КОЛАЧЕ И УЧЕСТВОВАЛИ У ТАКМИЧЕЊУ МУЗИЧКИХ СТОЛИЦА.